مطالب سایت

زعفران قاینات ( قائنات )

زعفران قائنات

شهرستان قاینات که اصطلاح صحیح آن قائنات می باشد از گذشته توسط نیاکان دیار کاشت و برداشت با کیفیت ترین و خوش عطرترین زعفران جهان بوده است. زعفران قائنات را می توان گفت امکان جایگزینی هیچ زعفرانی به جای این محصول وجود ندارد چرا که این محصول دارای عطر و رنگی منحصر به فرد می باشد.

پس از آنکه سایر شهرها و کشورهای جهان به کاشت و برداشت زعفران روی آوردند، کیفیت زعفران قائنات با سایر زعفران های کشت شده در سایر دیارها مورد بررسی قرار گرفت تا شاید محصول با کیفیت مشابه تولید گردد.

اما مساله بسیار مهمی که اینجا مطرح می گردد این بوده که پیازچه زعفران در مناطق سردسیر که دارای بارندگی مناسب هستند بسیار بهتر از مناطق گرمسیر به عمل آمده و لذا یکی از دلایل اصلی که باعث تمایز زعفران قاینات از زعفران در سایر مکان ها می‌شود، همین شرایطِ اقلیمی و آب و هوای این منطقه است که هر چقدر روش کاشت و نگهداری مشابه باشد اما ویژگی های این منطقه موجب شده عملکرد و عیار زعفران بالاتر برود.

امروزه شاهد افزایش کشت زعفران در بسیاری از کشورها بوده ایم اما کماکان خرید زعفران این منطقه بیشتر مورد استقبال و تداوم واقع شده است.

زعفران قائنات ( قاینات )

زعفران دارای ۲۸ ترکیب آلی فرار است که به نوسانات سطح پی‌ اچ حساس هستند که در مرغوب ترین نوع زعفران به وفور یافت می شود. این ترکیب آلی در حضور عواملی نور و هوا به سادگی تخریب می‌شود. لذا لازم است زعفران قائنات را در ظروف دربسته و محفوظ و دور از نور خورشید نگهداری نمود.

ترکیبات زعفران قائنات

مهم‌ ترین ترکیبات موجود در زعفران شامل ترکیبات زرد رنگ (مشتقات کروستین) که به خوبی در آب حل می شوند، ترکیبات تلخ از جمله پیکروکروسین که مقوی معده می‌باشند، مواد معطر (اسانس) که مهم‌ ترین ترکیب آن سافرانال می‌باشد که گاهی تا ۱درصد زعفران را تشکیل می‌دهد، روغن ثابت به میزان حداکثر 10درصد، رطوبت حدود 13 درصد و ترکیبات معدنی حدود 5 درصد می‌باشد. مقدار کروسین که تشکیل دهنده رنگ زعفران است وقتی در حالت غنچه چیده شود، بیشتر است. لذا در بسیاری از موارد شاهد چیده شدن زعفران در حالت غنچه در قاینات هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *