قیمت زعفران به صورت لحظه ای و آپدیت همیشگی را در سایت سادین زعفران مشاهده نمائید.
انواع زعفران سوپرنگین اتویی ، صادراتی ، سرگل ، پوشال ، دسته یا دخترپیچ و نرمه زعفران

#نام محصولقیمت هر کیلوتغییرات
1نگین سوپر اتویی۱۵,۰۰۰,۰۰۰ثابت
2نگین سوپر صادراتی۱۴,۶۰۰,۰۰۰صعودی
3نگین سوپر۱۴,۱۰۰,۰۰۰صعودی
4نگین۱۳,۶۰۰,۰۰۰صعودی
5سرگل سوپر صادراتی۱۲,۳۰۰,۰۰۰صعودی
6سرگل قائنات۱۱,۷۰۰,۰۰۰صعودی
7سرگل ضعیف۱۱,۴۰۰,۰۰۰صعودی
8پوشال قلمدار سوپر صادراتی۱۱,۸۰۰,۰۰۰صعودی
9پوشال قلمدار۱۱,۲۰۰,۰۰۰ثابت
10پوشال معمولی۱۰,۵۰۰,۰۰۰ثابت
11دسته(دختر پیچ)۸,۹۰۰,۰۰۰ثابت
12نرمه زعفران۸,۵۰۰,۰۰۰ثابت

قیمت زعفران

در صورت نیاز به اطلاع از قیمت زعفران به صورت عمده می توانید با شماره تماس شرکت ذکر شده در پایین این صفحه تماس حاصل فرمائید.

قیمت های درج شده در این صفحه براساس میانگین قیمت های روز بازار زعفران مشهد ( خراسان رضوی ) می باشد و مورد استناد بسیاری از فروشندگان و خریداران واقع می شود و ممکن است محصولات زعفران درج شده در سایت ما با این قیمت ها متفاوت باشد. لذا جهت اطلاع بیشتر از نرخ محصولات ما می توانید روی لینک خرید زعفران کلیک نمائید تا لیست تمام محصولات متنوع زعفران ما را مشاهده نموده و درصورت نیاز با ویژگی ها و محصولات ما آشنا شوید.

 

زعفران دارای انواع متفاوتی است. (دخترپیچ ، سرگل ، پوشال ، نگین و سوپرنگین)  این تفاوت در کیفیت و قیمت آن تاثیرگذار است و برای تشخیص آن لازم است بدانید هر رشته زعفران از دو بخش تشکیل میشود: بخش اول کلاله (قسمت قرمز رنگ زعفران) و بخش دوم خامه ( قسمت سفید رنگ زعفران) نام دارد. در این قسمت با انواع زعفران آشنا خواهید شد.

زعفران دخترپیچ:

یکی از انواع زعفران ها زعفران دختر پیچ میباشد و علت نام گذاری ان این است که در گذشته دختران روستایی بعد از چیدن زعفران بدون هیچ گونه تغییری ان هارا دسته کرده و در نهایت دور ان نخ میپیچیدند. در این نوع زعفران ریشه زعفران از سرگل زعفران جدا نشده است. یعنی ریشه سفید رنگ همراه با قرمزی ان وجود دارد .به این نوع زعفران مادر زعفران نیز میگویند. زیرا انواع دیگر زعفران در ان کامل قرار دارند. جالب است بدانید نخی که دور بسته پیچیده میشود باید سفید باشد تا رنگ شیمیایی ان به زعفران منتقل نشود. در این نوع زعفران امکان تقلب وجود ندارد زیرا تمامی قسمت های زعفران دیده میشود. همچنین این زعفران قیمت و کیفیت بهتری نسبت به انواع زعفران دارد و عطر و بوی فوق العاده ای دارد.

زعفران سرگل:

معروفترین نوع زعفران است. در این نوع زعفران بر خلاف زعفران دختر پیچ فقط قسمت قرمز ان وجود داشته و دیگر سفیدی و زردی دیده نمیشود. به دلیل خاصیت رنگ دهی زیاد، از این زعفران برای مصارف خانگی استفاده میشود.

زعفران پوشال:

زعفرانی است که همراه با قسمت قرمز رنگ 1تا3 میلی متر از قسمت زرد نیز جدا میشود. میزان رنگ دهی ان از زعفران سرگل کمتر است.بیشتر خواص این زعفران در قسمت قرمز است اگرچه قیمت زرد ان نیز خواصی دارد. در این نوع زعفران مانند زعفران دخترپیچ امکان تقلب بسیار کم است و این بخاطر اتصال خامه به کلاله است.

زعفران نگین:

این نوع زعفران زیباترین نوع زعفران است زیرا کلاله ها کاملا از هم جدا هستند. این نوع زعفران کمترین سفیدی را داشته و کلاله ها کاملا قرمز هستند. برخلاف زعفران دخترپیچ و مانند سرگل در این نوع کاملا سفیدی و زردی از ان جدا میشود و فقط قرمزی است. تفاوت ان با زعفران سرگل کلاله های درشت تر نگین  میباشد.